Jak RCEP wpływa na przemysł okularowy

- Nov 19, 2020-

COS RCEP

RCEPznaczyRegionalne kompleksowe partnerstwo gospodarczeZainicjowany przez dziesięć krajów azjatyckich,

Chiny, Japonia, Korea Południowa, Australia, Nowa Zelandia i Indie są zaproszone do przyłączenia się do GG; 10–6 GG; umowa o wolnym handlu, której celem jest ustanowienie wspólnego rynku dla 16 krajów poprzez zniesienie barier taryfowych i pozataryfowych. Indie wycofają się z umowy w 2019 roku i obecnie mają 15 członków.

f19568541fbfc857e1ac4ca81a85961

15 listopada RCEP, największa na świecie umowa o wolnym handlu nr 39, została formalnie podpisana za pośrednictwem sieci wideo. Umowa RCEP składa się z preambuły, 20 rozdziałów (głównie dotyczących handlu towarami, reguł pochodzenia, środków zaradczych, handel usługami, inwestycje, handel elektroniczny, zamówienia publiczne itp.), a także handel towarami, handel usługami, inwestycje i tymczasowe mobilne przedsiębiorstwo dla osób fizycznych. w celu przyspieszenia liberalizacji handlu towarami w ramach w regionie obniżanie ceł jest konsensusem między państwami członkowskimi.

Procedury celne i ułatwienia handlowe, RCEP upraszczają procedury odprawy celnej, przyjmując decyzje z wyprzedzeniem, przybywając do obróbki wstępnej, wykorzystując technologie informacyjne do promowania efektywnych środków zarządzania procedurami celnymi, tam gdzie to możliwe, do ekspresji towarów, towarów łatwo psujących się itp. po przybyciu towarów w 6 godzin, promuje rozwój ekspresowej i innej nowej logistyki transgranicznej, promuje owoce i warzywa, mięso, jaja, nabiał i inne surowce o szybkiej odprawie celnej i wzroście handlu. umowy WTO o ułatwieniach w handlu.

Ponadto, wraz z podpisaniem tej umowy RCEP, obniżka taryf wśród członków RCEP opiera się głównie na zobowiązaniu do natychmiastowego obniżenia taryf zerowych i zerowych w ciągu dziesięciu lat. Obniżka i zwolnienie z ceł przyniosło witalność branży handlu zagranicznego, a sytuacja logistyki żeglugi przyniesie również nowe zmienne.

W przypadku handlu zagranicznego i transgranicznego handlu elektronicznego zajmującego się importem i eksportem plikówOKULARYobniżka cła nie tylko zmniejsza koszt produktów i dodatkowo rozluźnia przestrzeń zysku produktów, ale także poprawia skuteczność odprawy celnej i środków związanych z deklaracjami podatkowymi oraz zmniejsza koszty transportu. Międzynarodowe think tanki szacują, że RCEP ma zwiększyć wzrost eksportu krajów członkowskich o 10,4% powyżej poziomu bazowego w 2025 r.